♥ Lessie ♥ - 6.1. 1998 - 9.10.2012

Lesinka byla pro mě víc než jen pes, byla to moje nejlepší a nejvěrnější přítelkyně. Nikdy nezapomenu na den, když jsem jí poprvé uviděla...Bylo to na velikonoční pondělí, jeli jsme si pro ní do obce Květuš v okrese Milevsko, paní chovatelka už měla jen dvě poslední fenky a už jim byli 3 měsíce. Tehdy se jmenovala Lysinka a vysloveně si mě vybrala, a  v tu chvíli jsem měla jasno, která s námi pojede domů...

Lesinka byla můj první pes, můj sen, od té doby se můj život točil kolem ní...Byla neskutečně inteligentní, chytrá, výborně cvičitelná a ovladatelná. Během krátké chvíle uměla všechny základní povely, u nohy chodila tak nádherně, že jsem do jejich 10 let nepoužila vodítko, a že jsme toho spolu nachodili :-)) Do obchodu se mnou chodila pravidelně a čekala pokaždé na stejném místě a nikdy nikam neodešla. Cizí psi i lidi ignorovala a ničeho se nebála, když nepočítám bouřky a ohňostroje. Výborně vycházela s ostatními zvířaty, nikdy na nikoho nezavrčela a nikomu neublížila. Byl to tak neskutečně hodnej pes..

V roce 2000 jsme se rozhodli, že by Lesinka mohla mít štěňátka. Ženicha jsme měli přímo u nás ve vesnici a byl mooc krásnej :-)).

Na štěňátka jsem se strašně moc těšila. Narodila se 27.6.2000, bylo jich 8, 6 pejsků a 2 fenky. Všechna byla zlatá a s nádhernými bílými znaky. Jako první se narodila fenka Lassie, druhý byl Luky, pak Leo, Lady, Bártík(to byl pořádnej kus chlapa), Lumpík, Leslie a jako poslední se narodil Lord..

Lordík zůstal se svým tátou, Leoušek také zůstal v Přerově, Luky odjel na Slovensko, Lassinka odjela k Náchodu, Lady do Brandýsa nad Labem, Leslie do Žirovic na moravu, Bártík do Moravské Třebové, a Lumpík zůstal ve středních Čechách. 

Štěňátka měla jen jednou, v devíti letech jsem jí nechala vykastrovat kvůli zdravotním důvodům..a teď vím, že jsem udělala dobře.

Jsem hrozně ráda za to, že se dožila tak nádherného věku ve zdraví...Loučení s Lesinkou bylo strašné, ale museli jsme se rozloučit, už nesměla víc trpět, to bych nikdy nedopustila, poslední hodiny jsem byla u ní a ona byla tak spokojená, když jsem jí hladila a přitom usínala...a pak přišla injekce...poslední...a ona o tom ani nevěděla a spinkala...a spinká pořád... byla jsem u ní v posledních chvílích jejího života a vím, že lepší smrt mít nemohla...

Lesinka byla jedinečná a pro mě je nenahraditelná, pořád tu bude se mnou, a jednou se znovu setkáme....

MÁM TĚ MOC RÁDA LESINKO MOJE A BUDEŠ MI TU NA TOMHLE SVĚTĚ MOOOC CHYBĚT....NIKDY NA TEBE NEZAPOMENU...♥