O nás ♥

 Momentálně máme doma tři psy a čtyři kočky. Nejmladší ze psů je fenka Aschlee a je to dcera Engíka. Je to krásná modrá fenka, velmi učenlivá, společenská, mazlivá a prostě naprosto úžasná.. Narodila se 10.4.2012 ve Stupárovicích u chovatelky Katky Šandové a domů jsme si ji přivezli 1.6.
 Engík je moje první bearded collie, můj sen, po beardedce jsem prahla už od svých 16 let a dočkala jsem se až po dlouhých(pro mě) osmi letech. Je to úžasný pes, sice bych řekla, že až nadprůměrně temperamentní, ale to nám zas tak nevadí, protože je to poslušný, mazlivý a fakt milující pes.. Narodil se 14.04.2008 ve Slavňovicich u paní chovatelky Aleny Kratochvílové. O dva měsíce později jsme si ho odvezli domů do Velkých Chvalovic. Spolu s ním a Aschlee u nás žije ještě koliák Max, kterého jsem si přivezla z útulku až ze Slovenska. Jeho páníček je především Bohouš, protože Max ho naprosto zbožňuje :-) Mezi naše kočičí společníky patří černobílá kočička Bibi, mouráček Kája, a pak dva sourozenci Mindička s Ernestem, kteří se narodili naší Bibi v roce 2014.. Jinak ještě máme dvě akvaria, zakrslýho králíčka, ryby v jezírku a dvě kačenky - indické běžce :-)
FILLIPO Z VILETE BOHEMIA:
 Mezi Engíkovu největší vášeň patří pohyb, doslova zbožňuje svůj plyšový balon, pro který by snad dokázal běhat celý den, jen kdyby mu ho někdo házel :-). Miluje procházky, koupání, trénujeme agility, dogdancing a nově jezdíme ještě na coursing, který ho taky nesmírně baví :-))). Chodíme na canisterapii do domova důchodců v Lysé nad Labem a děláme tam radost dědečkům i babičkám. A i přes veškerou lásku k lidem je to výborný hlídač. 
Podařilo se nám získat tituly :
 
"ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION"
"ČESKÝ KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION"
"ČESKÝ PRACOVNÍ KLUBOVÝ ŠAMPION"
"ČESKÝ ŠAMPION"
"MASTER OF DOGDANCING 1"
 
FILIPPO Z VILETE BOHEMIA JE CHOVNÝ
Nejlepší mladý, 2xBOB, Národní vítěz, III. BIS Junior, kvalifikace Cruft´s 2010
dogdancing - (zkouška MD1 výborně, HtM1 výborně, F1 výborně, Tanec se psem1 výborně) MASTER OF DOGDANCING 1, 
agility - složena zkouška LA1
canisterapie
working testy - složeny zkoušky Primary a Junior
narozen: 14. 4. 2008, černobílý
DKK B, výška 55 cm, plnochrupý, nůžkový skus, chovný
 
Engie má vlohu pro všechny 4 barvy:
 
Koeficient příbuznosti na 10 generací:
COI 14,5 %
 
 
                                                                                                                                                                                
Engie
Filippo z Vilete Bohemia - 11xV1, 4xCAC, 3xres.CAC, 2xres.CACIB, 2x CAJC, NV, 2x BOB